Персональный сайтХотянівська загальноосв - З історії школи

                                           Школа - велика дитяча країна,
                                           В ній відкривається білий наш світ.
                                           Тут пізнає себе кожна людина
                                           І відправляється звідси в політ.

 

   Життя кожної людини пов’язане за школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ. А школа живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим.

   Пригадайте, як вперше ви прийшли до школи. Згадайте свою першу вчительку і запах квітів на святі Першого дзвоника. Згадайте першу п’ятірку і перші невдачі.   Згадайте класного керівника і випускний вечір, прощання з рідною школою, своє перше шкільне кохання …

Кожен з нас пережив у школі ці прекрасні почуття. І скільки б років нам не  було, - тридцять чи п’ятдесят, - ми з найкращими спогадами повертаємось до шкільного життя.

Школа – це не лише стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це – педагоги і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже нема сьогодні, але завжди живуть у пам’яті учнів, колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців.

На берегах зачарованої Десни ось уже друге століття стоїть непоказна будівля мудрості. Хотянівська школа почала своє існування ще в кінці ХІХ ст. 1890 рік – це рік її народження. Це була церковно-приходська школа, друга у Жукинській волості (перша була у Жукині).

  Протягом цього періоду школа пережила багато історичних подій, багато змін і перетворень. Вивела в життя не одну сотню випускників. Вони стали науковцями, керівниками, вчителями, лікарями, інженерами і простими робітниками. Але всі вони без винятку з теплотою відгукуються про школу, з гідністю називають себе учнями Хотянівської школи.

Започаткувала навчання у школі Олексенко Людмила Семенівна – вчитель доброї вдачі, світлого розуму та палкої любові до дітей. Роки її праці у школі припадають на 1895 – 1917 рр. Перші письменні люди Хотянівки – її заслуга.

Після Великої Жовтневої соціалістичної революції вчителі часто змінювалися.

Освіту в селі підняв майстер своєї справи Криволап Григорій Кузьмич, який допоміг сільським хлопчикам та дівчаткам віднайти себе. З його випуску багато учнів відшукали своє місце, оскільки більшість із них продовжили своє навчання в технікумах та інститутах.

Із 1935 року Хотянівська школа – семирічка, а з 1936 року – середня школа, яку очолив Філоненко Микола Ілліч. Школа містилась у п’яти будинках. Основним контингентом учнів були діти – сироти Микильського – Пустинського дитячого будинку.

Першим післявоєнним директором школи був Таран Василь Овсійович, а вчителькою – Бойко Надія Федорівна.

У 1957 році було збудоване нове приміщення школи. Молодий педагогічний колектив очолив енергійний директор Подорожній Борис Петрович. Колектив художньої самодіяльності школи знали далеко за межами району. Учитель початкових класів Гринько Варвара Пилипівна в шкільних стінах писала вірші, стала членом Спілки письменників. Багато її поезій покладено на музику.

З 1959 року школа стала восьмирічною, а з 1960 року школою І-ІІ ступенів.

З 1960 року школу очолювали:
Стукач Микола  Олександрович 1960 – 1963 рр.

Грищенко Олександр Євменович 1964 -1972 рр.

Кучер Артем Свиридович 1972 – 1979 рр.

Козюра Тамара Андріївна 1979 – 1986 рр.

Кривонос Олександр Андрійович 1986 – 2010 рр.

Фірко Василь Михайлович 2010 – 2013 рр.

Нікуліна Олена Дмитрівна 2013 – 2016 рр.

З листопада 2016 року школу очолює менеджер – управлінець , досвідчений керівник Яковенко Тетяна Яківна.

У  Хотянівській ЗОШ  І-ІІ ступенів працює 17 вчителів, із них:  4 вчителі вищої категорії, 2 вчителі першої категорії, 4 вчителі другої категорії, 7 вчителі категорії спеціаліст.